Podwórkowy Dom Kultury #1 | Park im. Nadratowskiego

Hej Drzetowo-Grabowo! Zapraszamy do Podwórkowego Domu Kultury! Wyjdźcie z domu, posłuchajcie dobrej muzyki i zróbcie z nami mozaikę. Będziemy na Was czekać 31 lipca i 1 sierpnia w Parku im. Stanisława Nadratowskiego.

Zrób własną mozaikę! | WARSZTATY DLA KAŻDEGO | 31 lipca i 1 sierpnia
Coraz częściej się mówi, że Szczecin mozaikami stoi niczym Wrocław krasnalami ;) Dołóżcie swoją "cegiełkę" do mapy szczecińskich mozaik i pomóżcie nam stworzyć kolejną. Nieważne, czy masz 5, 25, 55, czy 75 lat - to na pewno jest coś dla Ciebie!

Tym razem zabieramy się za zadanie inaczej. Każdy z uczestników otrzyma tabliczkę (ok. 25 x 25 cm) oraz zestaw mozaikowych niewielkich kafelków. Wszyscy będą mieli ten sam zestaw kolorystyczny kafelków i dowolność w ich układaniu – dzięki temu każdy powstały element będzie inny, choć w tej samej konwencji. Na koniec je połączymy tworząc wspólny, mozaikowy wzór, który utrwalimy na fragmentu muru pamiętającego lepsze czasy.

Jak wziąć udział?
Można się zapisać i mieć gwarancję miejsca lub odwiedzić nas spontanicznie i być może chwilkę poczekać. Oto obydwa sposoby:
31.07 (piątek) | g. 16.00-19.00 tura I
Umawiamy się na konkretną godzinę (16.00, 17.00, 18.00 lub 19.00), każdorazowo mamy 5 stanowisk (przy każdym mogą działać 4 osoby). Zapisy i szczegóły: ada@oswajaniesztuki.pl.
1.08 (sobota) | g. 12.00-15.00 tura II (bez zapisów)
Nie obowiązują zapisy, poza tym zasady te same :)

Szczecin Brass Quintet | KONCERT | 1 sierpnia, g. 19.00
Wyjdźcie z domu wprost na koncert! Podwórkowy Dom Kultury w Parku im. Nadratowskiego zakończy działanie wakacyjnym, kameralnym występem Szczecin Brass Quintet. Ten dęty kwintet nadaje klasycznym (i nie tylko) brzmieniom bardzo świeży, bardzo współczesny charakter. W jego skład wchodzą:
Dawid Głogowski – trąbka
Marcin Olkowski – trąbka
Katarzyna Sułkowska – waltornia
Arkadiusz Głogowski – puzon
Łukasz Turek – tuba
W programie tego wyjątkowego koncertu znajdą się aranżacje jazzowe i dixielandowe standardy, przeplatane kochaną przez wszystkich muzyką filmową. Weźcie swoje koce, piknikowe koszyki i chodźcie do parku 

Prosimy wszystkich o odpowiedzialność - pamiętajmy, że to nie koniec naszej walki z wirusem. Miejcie maseczki/przyłbice i trzymajcie dystans. Dziękujemy!

Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI realizuje nowe działanie pn. "Oswajanie miasta"! Planowane przed czasami zwiększonego dystansu, zakładało wejście z mniejszymi, bardziej kameralnymi wydarzeniami kulturalnymi w miejskie zakamarki: podwórka, kawałki zieleni pomiędzy blokami, puste place pod kamienicami, maleńkie parki. Chcemy realizować je we współpracy z mieszkańcami oraz zachęcać do bardziej aktywnego uczestnictwa w obiegu kultury i życiu lokalnej społeczności. I zdaje się, że w czasach pandemii nawet bardziej chcemy być bliżej siebie - przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności.

Czy mieszkańcy wybranych miejsc muszą za uczestnictwo w projekcie dodatkowo płacić? Nie, mieszkańcy podwórek i innych miejsc wybranych do projektu nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Działanie jest finansowane ze środków publicznych, czyli naszych wspólnych środków - z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2020" oraz środków Gminy Miasta Szczecin (Szczecin Floating Garden).