Wędrujące pudło/ mobilny plac zabaw #2| ul. Druckiego-Lubeckiego

Wędrujące pudło odwiedzi szczecińskie podwórka! Teraz ruszamy w kierunku Osiedla Drzetowo-Grabowo, a dokładniej na ul. Druckiego-Lubeckiego :)

Co to jest wędrujące pudło?
To mobilny plac zabaw! Pudło na kółkach - stworzone przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI specjalnie z myślą o najmłodszych i miejskich podwórkach - jest punktem wyjścia do zabawy. I skrywa w sobie wiele niespodzianek! W te wakacje pudło odwiedzi aż 4 szczecińskie podwórka (zgłoszone przez samych mieszkańców) i zaprasza do udziału zarówno ich mieszkańców, jak i dalszych i bliższych małych sąsiadów.

Drugim podwórkiem, na które zawędruje mobilny plac zabaw jest podwórko na Osiedlu Drzetowo-Grabowo, a dokładniej na ul. Druckiego-Lubeckiego 1-13 :) Teatrzyk z pudła zabierze uczestników do dalekiego kraju i sprawi, że wszystko wokół się zazieleni. Z pudłem wędrować będą też animatorki: Ania Biały i Marta Wroblewska. Zapraszamy starszych i młodszych (ci ostatni w towarzystwie starszych opiekunów). Startujemy 25 sierpnia (wtorek) o 16.00 w podwórku przy ul. Druckiego-Lubeckiego 1-13. Wstęp jest WOLNY!

Dziękujemy Barbara Markowska za zaproszenie na podwórko!

Prosimy wszystkich o odpowiedzialność - pamiętajmy, że to nie koniec naszej walki z wirusem. Miejcie maseczki/przyłbice i trzymajcie dystans. Rezerwujemy sobie prawo do odmówienia udziału w wydarzeniu osobom nieprzestrzegającym zasad. Dziękujemy!

Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI realizuje nowe działanie pn. "Oswajanie miasta"! Planowane przed czasami zwiększonego dystansu, zakładało wejście z mniejszymi, bardziej kameralnymi wydarzeniami kulturalnymi w miejskie zakamarki: podwórka, kawałki zieleni pomiędzy blokami, puste place pod kamienicami, maleńkie parki. Chcemy realizować je we współpracy z mieszkańcami oraz zachęcać do bardziej aktywnego uczestnictwa w obiegu kultury i życiu lokalnej społeczności. I zdaje się, że w czasach pandemii nawet bardziej chcemy być bliżej siebie - przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności.

Czy mieszkańcy wybranych miejsc muszą za uczestnictwo w projekcie dodatkowo płacić? Nie, mieszkańcy podwórek i innych miejsc wybranych do projektu nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Działanie jest finansowane ze środków publicznych, czyli naszych wspólnych środków - z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2020", środków Gminy Miasta Szczecin (Szczecin Floating Garden) oraz Program Społecznik #PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR.