"Zielona ławeczka" na osiedlu? Walczymy!

Spotkanie z grupą inicjatywną mieszkańców Osiedle Drzetowo - Grabowo. Z inspiracji Barbara Markowska - radna osiedla Drzetowo-Grabowo zabiegamy o zielone miejsce, z nowymi nasadzeniami wraz z ławeczką na ul. Willowej.

A to wszystko w ramach akcji "zielona ławeczka".

ZIELONA ŁAWECZKA to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini ogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań. Angażując mieszkańców chcemy pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami - wystarczą tylko chęci i dobry pomysł.

Maksymalna wysokość grantu wynosi 1650 zł. Na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów maksymalnie 1200 zł. Każdy zaakceptowany projekt otrzyma również ławkę parkową (koszt 450 zł - jej wartość wliczona jest w kwotę grantu) do ustawienia w odnowionym miejscu.

Więcej informacji -> https://zielonalaweczka.pl/index.php?m=ok